O AUTORKE

     NINA FRISBY (1986) vyštudovala FiF UK v Bratislave. Úspešné absolvovanie žurnalistiky bolo ďalším stupienkom v jej novinárskej tvorbe, ktorú odštartovala písaním pre študentský časopis SRO.

 

     Ešte počas štúdia prispievala pod svojím dievčenským priezviskom Gotzmannová do mnohých periodík. Publikovala v denníku Pravda, mesačníku Kamarát, OK! Magazín a na rozličných internetových portáloch. Počas štúdia žurnalistiky pracovala v oddelení šoubiznisu v TASR. Mesačníky Eva, Madam Eva, neskôr Emma rady uverejňujú jej články na rozličné ženské témy. Píše o mormonských blogerkách, o pravidlách práce sugar babies aj o tom, aké sú najnovšie trendy v spodnej bielizni. Všestranné témy, vtipný jazyk a schopnosť zaujať urobili z Niny Frisby jednu z najobľúbenejších novinárok píšucich pre dámy.

     Od roku 2009 žije Nina Frisby v slnečnej Kalifornii. V angličtine sa jej články sa objavujú v denníku Manteca Bulletin či v časopise 209 Magazine. Najradšej píše v úplnom tichu alebo pri slovenskom rocku 80. a 90. rokov. Zarytá vegetariánka má túlavé topánky, precestovala takmer všetky kúty Severnej Ameriky a Európy. Miluje svojho manžela, syna, Bratislavu, kocúra a fotografovanie.

NOVINKA: Rozhovor pre blog The Bookland nájdete TU (apríl 2019)

   

© 2019 by Nina Frisby